Hoppa till sidans innehåll

Funktionärslistor Nationelle 2021 - OBS tävlingarna startar 8,00 på lördagen

15 OKT 2021 11:15
  • Uppdaterad: 15 OKT 2021 11:15

OBSERVERA ATT TÄVLINGARNA STARTAR KL 08,00 PÅ LÖRDAGEN!!

Fredag

Klass 1

Banchef Mattis

Ringmaster Jennie Granström

Insläpp Maggan Angelica

Banan Linnéa Henriksson Linnéa Kristoffersson Emma Fremberg

Utsläpp Filippa

Tidtagare Isa Svensson Emma Pedersen

Protokoll Marie-Louise

 

Klass 2

Banchef Mattis

Ringmaster Jennie Granström

Insläpp Maggan June Danielsson Tekla ca 11:40

Banan Linnea Henriksson  Linnéa Kristoffersson Emma Fremberg

Utsläpp Filippa

Tidtagare Emma Pedersen Isa Svensson

Protokoll Marie-Louise

 

Klass 3

Banchef Elin Löfgren

Ringmaster Elin Walfridsson

Insläpp Maggan och Emma Fremberg

Banan Birgitta C Anna Karlsson June Danielsson

Utsläpp Anna Ohlsson Isabel E

Tidtagare Lottis  Isa svensson

Protokoll Marie-Louise

 

Klass 4

Banchef Elin Löfgren

Ringmaster Elin Walfridsson

Insläpp Maggan och Lovisa N

Banan Birgitta Carlsson   Jennie O

Utsläpp Anna Ohlsson Isabel E

Tidtagare Emma Pedersen och Alva H

Protokoll Lottis

 

Sjukvårdare 

8:30 - 14.00 Alexandra

14:00- Slut Sara S

 

Tävlingsvärd

Klass 2 Lotta Danewid 

Klass 3 och 4 Therese Hulte

Lördag - obs  tävlingen startar kl 8,00!!!

Klass 5

Banchef Camilla Danewid

Ringmaster Maria Lindblad 

Insläpp Julia Mårtensson och Isabelle Mårtensson

Banan Tina Björkman Anna Karlsson June Danielsson                             

Utsläpp Anna Johansson

Tidtagare Ellen Nilsson Doris 

Protokoll Marie-Louise

 

Klass 6

Banchef Elin Löfgren

Ringmaster Maria Lindblad /Therese Hulte

Insläpp Maggan och Lottis

Banan Birgitta C Linnéa Henriksson Tina B

Utsläpp Anna Johansson

Tidtagare Ellen Nilsson Doris 

Protokoll Marie-Louise

 

Klass 7

Banchef Linn Bengtsson

Ringmaster Therese Hulte

Insläpp Maggan och Alva

Banan Linnéa Henriksson Linnéa Kristoffersson Rebecka Boström

Utsläpp Anna Johansson

Tidtagare Emma Pedersen och Alva H

Protokoll Lottis

 

Klass 8

Banchef Linn Bengtsson

Ringmaster Lena Henrikssson

Insläpp Lottis och Jenny P

Banan Birgitta C Frida D Linnéa Kristoffersson 

Utsläpp Anna Johansson

Tidtagare Emma Pedersen och Alva H

Protokoll Marie-Louise

 

Sjukvårdare

8:30 - 14:00 Inesa Paratee

14:00 -  Slut Sara S Annette Holmqvist

 

Tävlingsvärd

Klass 5 och 6 Alva och Isa

Klass 7 och 8 Elin Walfridsson

Söndag

Klass 9

Banchef Anna-Karin

Ringmaster Cajsa J Emelia Martinsson 

Insläpp Johanna Persson Filippa 

Banan June Danielsson Camilla Danewid Ida Larsson 

Utsläpp Jenny P Embla

Tidtagare Hanna H Emma pedersen

Protokoll Lottis

 

Klass 10

Banchef Anna-Karin

Ringmaster June  /Jennie Granström

Insläpp Maggan och Linda

Banan Birgitta Carlsson Linnéa Henriksson  Ida Larsson 

Utsläpp Jenny P Embla

Tidtagare Hanna H Emma pedersen

Protokoll Marie-Louise

 

Klass 11

Banchef Elin Löfgren

Ringmaster Sandra Carlsson

Insläpp Johanna Persson Maggan

Banan Birgitta Carlsson Linnéa Henriksson  Ida Larsson 

Utsläpp Jenny P Embla

Tidtagare Alva H Isa Svensson

Protokoll Lottis

 

Klass 12

Banchef Elin Löfgren

Ringmaster  June / Jennie Granström

Insläpp Johanna Persson  Ebba 

Banan Tomas Johansson Emilia Jönsson Ida Larsson 

Utsläpp Jenny P Embla

Tidtagare Alva H Isa Svensson

Protokoll Marie-Louise

 

Tävlingsvärd

Lotta Danewid 

Marie-Louise Klass 9 och 11

 

Sjukvårdare 

8:30- 16 Alexandra 

16- Slut Camilla Danewid 






Cafeterian

 

Fredag

Caroline  heldag

Camilla Dahlroth heldag

Annikka heldag

Lotta Danewid 6-9

Gunnel Alvhäll 10-16

Katarina Johansson 12-16

 

Grill

Jens 10-16

Jonathan från 12

Jonny från 12

 

Lördag

Lotta heldag

Annikka heldag

Camilla Dahlroth heldag 

Helena Åhman 8-12

Karin Ahlford 10-16

Katarina J 10-14

Lotta Brandsfield 10-14

Carolin 12 - resten av dagen

Stephenie  och Mallan 11-15

Emma Svensson  10-16 

 

Grill

Stefan 10-16

Johnny




Söndag

Caroline hela dagen

Camilla D hela dagen

Mari hela dagen

Annika hela dagen

Lotta hela dagen

Lotta B 10-14

Cecilia 10-14

Emma S

 

Grill

Johnny

Roger

Skribent: Eva-Lotta Johansson
E-post: Adressen Gömd

   

 Information om ridskolan


 

Akutnummer, endast i nödfall
ordförande Anna 0708- 38 80 26
Sandra 0703- 62 16 97


Sponsorer

spb
Läs mer: sparbankenikarlshamn.se

 

 

 

sodra-logotype

Vi syns i stallet!

Välkomna!

 

Hyr släpet hos KnRK

Hyr släpet!

Hyrpris 400 kr/dag. Totalvikt 1350 kg. Kontaktperson Sandra Carlsson 0703-621697. Ladda ner och fyll i hyresavtal.

Postadress:
Karlshamns RK - Ridsport
Jannebergsvägen 11
37432 Karlshamn

Kontakt:
Tel: 045410302
Fax: 045439590
E-post: ridskolan@karlshamns...

Se all info